Jaunumi

22 Feb 2018

Kas liek sievietei sajusties labi par sevi?

Strādājot ar dažādiem klientiem fotosesijās, mēs saskaramies ar dažādām personībām, katrs darbs ir savādāks. Un viens no lielākajiem faktoriem, kas ietekmē visu procesu, ir cilvēka drošības sajūta, pārliecība par sevi un ērtības pakāpe kameras priekšā. Šajā gadījumā, kā jau tuvojoties 8. martam, mēs parunāsim par to, kas liek sievietei vēlēties iemūžināt sevi.

Mēs, dāmas, visas zinam, ka vīrieši labāk izvairas no kameras. Izņemot reizes, kad paslepus taisa savas bildes vannasistabā pēc treniņa un jūtas labi. Taču posties, ģērbties zolīdi un pozēt fotogrāfam – nav viņu gaumē. No otras puses – sievietes sajūtas īpašas, viņas izbauda šo procesu, uzmanību un vēlāk – perfektās bildes. Kā daudzi raksti sniedz interesantus faktus par cilvēku nestabilo emocionālo stāvokli, taisot ikdienā pārāk daudz pašportretus (selfijus), tad citi zinātnieki ir pierādījuši, ka sievietēm fotosesijas laikā smadzenes izdala uztraukuma, patikas un pārliecības viļņus. Jo pozējot kamerai, mēs saņemam nedalītu uzmanību – vienalga vai fotogrāfs ir vīrietis vai sieviete. Tā ir sajūta, ka šajā brīdī es esmu svarīgākā persona telpā, es izskatos labi. Šāda sajūta nav taisot savu fotogrāfiju ar telefonu, tādēļ profesionālas fotosesijas ir kā šampanietis sievietes dvēselei. Nemaz neminot baudu acīm gan sev, gan mīļotajam pēc bilžu saņemšanas.

Ir sievietes, kuras regulāri piesakas uz fotosesijām. Dažām tā ir tradīcija sev uz jubileju, citas iemūžina svētku noskaņas, kādai tā ir pikanta fotosesija, ar ko ik pa laikam pārsteigt mīļoto. Un tad ir cita daļa sieviešu, kuras vienmēr ir sapņojušas par to, taču baidās. Un, no kā? Reizēm tā ir neziņa, ka nav konkurēta ideja, ko vēlamies – “Vai studijas bildes? Bet kā es tur tā vienkārši stāvēšu? Dabā? Ārā auksts, sarkaniem vaigiem sniegā?…Hmm… Izīrēt kostīmu? Vai tērpu? Bet nav tak Helovīni! Mēs nemitīgi sevi atrunājam, ko pirmais instinkts ir baiļu vadīts – Aij, ko tad es tur! Labāk nē! Tad vēl – vai esmu formā un vai matu krāsa īstā? ”

Ko es varu ieteikt šādā gadījumā? Atver kontaktu sadaļu un uzraksti maģiskos vārdus – “Labdien, es vēlētos fotosesiju!” – Un tālāk viss notiks savu gaitu. 80% gadījumu man klienti raksta tieši šādi. “Vēlos, nezinu kur, kā un ko. Bet gribu!” Lieliski! Mans darbs ir atrast īsto vietu, noskaņu, laiku un vīziju, lai sasniegtu to, ko vēl nezinājāt, ka gribējāt jau sen! Es iepazīstu, kas Jums patīk un kas ne un kopā atrodam to īsto. Galvenais ir spert pirmo soli!

Nekad neesmu pieredzējusi, ka kāda sieviete nožēlotu ieguldīto laiku, naudu vai drosmi. Jo vienmēr iznākums pārsteidz vairāk! Tas prieks sievietes acīs par savu pašas skaistumu un mirdzumu bildēs – tas ir tas, ko mēs sniedzam patiesībā!

 

Esi drosmīga! Mīli sevi! Uzdrīksties izpaust savas emocijas un māksliniecisko dabu! Esi skaista! 

 

monta

omentāri

 1. Man personiski, pozēt kameras priekšā ir iespējams tikai tad, ja tas ir dzīvības un nāves jautājums. 😂 Bet ko noteikti varu pateikt, ka mūzika mazina spriedzi un liek justies brīvāk. Piemērots tembrs noteiktajai tēmai – vai tā ir romantiska, spēcīga vai seksīga, ļaus iejusties vairāk konkrētajā tēlā.

  Atbildēt
  1. Domāju, ka varētu spēt pārliecināt Jūs arī labvēlīgi bildēties 😀 Taču par mūziku – taisnība. Pēc pieredzes, fotosesijās vienmēr ieviešam mūziku, jo tas tiešām sniedz nepieciešamo noskaņu attiecīgi tēmai. 😉

   Atbildēt
 2. Man nepatīk fotografēties, jo ne vienmēr bildēs izskatos labi. Reti kurš fotogrāfs ar savu pieeju var ļaut iejusties, pārsvarā iejūtos pazīstamu fotogrāfu sesijās, jo viņi zina un sajūt, ko domāju, kādu rezultātu sagaidu.

  Atbildēt
  1. Tieši fotogrāfa liela daļa no darba ir mācēt iedrošināt modeli, atrast labāko leņķi, no kura ir tieši tas, ko cilvēks vēlas – sajūtas, fons, gaismas. Parasti efektam jābūt pretēji – ka esi pārsteigta, cik labi izskaties bildēs. Noteikti varu iedrošināt uz fotosesiju – vienmēr atrodam īsto pieeju un parasti pat fotosesijas laikā jau sākas tik brīva atmosfēra, ka reizēm grūti palikt nopietniem. 🙂

   Atbildēt

Atstāt komentāru


Vai tu jau mums seko Facebook?
Pievienojies un uzzini aktuālākos jaunumus!