Jaunumi

26 Feb 2018

Katrs ar kameru rokās ir fotogrāfs?

Šodien gandrīz katrs, kuram rokās ir kamera, dēvē sevi par fotogrāfu. Un patiesībā – katram, kuram ir kamera un pacietība – ir iespēja par tādu kļūt. Taču, kas ir tas, kas dod tev tiesības saukt sevi par fotogrāfu? Vai tai ir jābūt oficiāli iegūtai profesijai, ar diplomu kabatā un darba pozīcijai kādā zināmā firmā, savai studijai un portfolio 300 lpp biezumā? Jebkurš profesionāls fotogrāfs, manuprāt, pateiks, ka nekas no tā nav nepieciešams.

Mūsdienās zināšanas ir iespējams iegūt jebkuram. Internets ir pilns ar pamācību video, rakstiem, diskusijām un kursiem. Viss, kas nepieciešams, ir kamera un pašdisciplīna? Garu h sēdēšana pie datora, apgūstot pamatus fotogrāfēšanai, kamerai un bilžu apstrādei. Uzdrīkstēšanās mēgināt, atkal un atkal. Katru reizi apgūstot ko jaunu, mācoties no kļūdām un no uzslavām. Taču starpība hobija līmenim un profesionālismam ir izaugsme. Ja mēdz pabildēt reizi mēnesī un publicē bildes mājaslapā – tas īsti nav fotogrāfs. Tas ir cilvēks ar hobiju bildēt. Ja fotogrāfēšana tev ir kā ēdiens, Tev vajag vēl, ko jaunu. Iepazīt jaunas gaismas, pārvaldīt savu kameru kā Daugaviņš savu hokeja nūju, realizēt idejas, kas šķiet neiespējamas, radīt bildes, kas aizrauj elpu – to nozīmē būt fotogrāfam. Kaisle pret to, ko dari.

Protams, ir arī fotogrāfi, kuri šo profesiju iemīlējuši no bērnu kājas un sapratuši agrā jaunībā – tas ir tas, ko vēlos mācīties. Pabeiguši skolu, kuras laikā jau sakrājuši pieredzi un tad attīstījušies ar pamatiem. Kurš variants ir labāks – to noteikt nevar. Svarīgāks ir gala iznākums. Fotogrāfēšanas māksla attīstas ik dienu, kameru modeļi mainas kā Iphone un visi vēlas jaunāko, labāko. Svarīgi ir attīstīties līdz ar to, atrast savu īpašo stilu, kas liek tev atšķirties.

Nikon vai Canon – šķiet mūžīgais jautājums, kas arī nekad nebeidzas kā BMW pret Audi. Kurš ir Tavs iemīļotais? 

Katrs atrod savu stilu, pieeju un fotogrāfa izaugsme ir atkarīga no iegudītā laika, pūliņa un attieksmes. Kā jau katrā darbā.

 

Kāds ir Tavs stāsts? Ja esi kadra mednieks pēc dabas – kā Tu nonāci līdz šai profesijai un kas ir svarīgākais šajā nozarē? 

 

 

 

 

 

monta

Atstāt komentāru


Vai tu jau mums seko Facebook?
Pievienojies un uzzini aktuālākos jaunumus!